DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

VZPOMÍNKA NA ZIGA


Po tom co mi umřel Dick, rozhodla jsem se, že chci dalšího psa. Nakonec jsem se rozhodla pro plemeno flat coated retriever. Našli jsme chovatelskou stanici až v Čechách a jeli se podívat na štěňátka. Původně jsme zvažovali pořídit si fenku a to hlavně kvůli Zackovi. Po konzultaci s chovatelkou jsme ale nakonec změnili fenku na psa. Takže místo černé fenky jsme doma měli hnědého pejska.  

Protože normálně bývá odběr už v 8 týdnech, ale my jsme měli už předem zaplacenou dovolenou, dohodli jsme se s chovatelkou, že si štěňátko vyzvedneme až 2. srpna. Takže jsme si domů dovezli štěňátko, Ziga Zaga z chovatelské stanice Aknel Top. Zig se narodil 20.5.2017 a dovezli jsme si ho až z Vrátkova u Českého Brodu.

Zig byl velmi šikovné psí mimino a naprosto si mě získal svou povahou, oddaností a hravostí.

 

Ze začátku jsme měli obavy, jak bude maliňák Zack, Ziga snášet, a jestli jsme udělali dobře, že jsme změnili fenku na psa. Ale po třech týdnech společného soužití, už to vypadalo, že se dokážou tolerovat a vše bude fajn.

Jenže všechno dopadlo bohužel úplně jinak…Zig nám totiž zemřel v necelých třech měsících, po třech týdnech co s námi strávil na tetanus :-((

Těžko popisovat, jak se člověk cítí a co prožívá, když nechává uspat tříměsíční miminko, navíc dva měsíce po tom co jsme nechali odejít Dicka. Myslím si, že to snad bylo pro mě ještě horší, než když jsme přišli o Dicka :-(, u Dicka jsem se s tím totiž dokázala tak nějak smířit, protože jsem věděla, že by se už jenom trápil a bylo to pro něj svým způsobem vysvobození, ale Zig měl mít vše ještě před sebou.

Když člověk zažije něco takového, tak si to bude prostě pamatovat po celý život a tetanus bude pro něj strašák na celý život. Veterinář nám řekl, že jsme měli obrovskou smůlu a že to byla jen souhra špatných náhod, protože psi jsou jakožto masožravci proti tetanu hodně odolní, takže i málokdo z chovatelů očkuje. My bychom vlastně naočkovat Ziga ani nestihli, jelikož očkovat se může až od tří měsíců. Člověk se ale už nikdy nezbaví pocitu, že se tomu nějak dalo zabránit, nebo otázkám, jestli se dalo něco udělat jinak.

Pro mě to byla obrovsky bolestivá zkušenost, a doufám že už nic podobného nezažiju. Vím, že jsou v životě daleko horší situace, ale i tak to nebylo jednoduché. Zig byl se mnou sice jenom tři týdny, ale já na něj nikdy nezapomenu. A těžko někdy vyjádřím slovy, jak moc mě bolí, že jsme o něj přišli.

© 2013 my-dogs.wbs.cz.