DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

Jméno psa:    Hardy od Perlové studánky

Plemeno:    Flat coated retriever

Datum narození:    13.1.2018

Rodiče:    Eimi Exclusive od Perlové studánky

                    Wildzeal For the Good Times

 

Chovatel:    Lenka Pechová WEB

Majitel:    Anna Šťastná

 

Jak to začalo

Po tom co umřel Dick, můj první pes, mi bylo jasné, že chci dalšího psa. Věděla jsem, že chci papíráka, ale dlouho jsem se nemohla rozhodnout pro plemeno. Zlatý retrívr mě už moc nelákal, chtěla jsem psa, který bude trochu více sportovnější a akčnější a bude mít předpoklady pro pachové práce. Zároveň jsem chtěla psa, který bude vhodný k dětem a do rodiny. Ostatní mi vnucovali německé ovčáky nebo belgičáky, ale já jsem si nebyla jistá, jestli se chci někdy věnovat obranám. Plemeno flat coated retriver mě oslovilo i když musím přiznat, že můj tajný sen, je si jednou v životě pořídit leonbergra. Toho jsem však zavrhla vzhledem k velikosti tohoto psího plemene a taky spotřebě žrádla smiley

 

Charakter

Hardy je velmi akční živý pejsek, je velmi zvědavý, hravý. Je hodně kontaktní a nebojí se ani psů ani lidí. Velice rychle se učí a je hodně žravý, takže nemusíme do jídla přidávat nic voňavého. O flatech i labradorech se hodně mluví, že dospívají až v pozdějším věku a musím říct, že to je pravda. Hardy je sice ještě psí mlaďoch, ale někdy si říkám že se svou povahou nikdy nemůže dospět laugh.

 

 

Pracovní povaha

Hardy by i pro kousek obyčejné granule udělal cokoliv, což je obrovská výhoda. Jako odměnu sice využívám i přetahování se o balónek nebo uzel, ale jinak trénujeme převážně na pamlsky. I když je při hře celkem dost roztržitý, když zkoušíme nějaké cviky, tak se dokáže uklidnit a soustředit se, což je super. 

© 2013 my-dogs.wbs.cz.