DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

Jméno psa:    Perun z Hückelovy vily

Plemeno:    Belgický ovčák malinois

Datum narození:    5.3.2021

Rodiče:    Hedda z Hückelovy vily

                   Goran z Hückelovy vily

Chovatel:    Zdeněk Volný WEB

Majitel:    Petr Šťastný

 

Jak to začalo

Když nám umřel Zack, měli jsme už první dítě a druhé bylo na cestě. Rozhodovali jsme se, zda si pořidit druhého psa právě ted, nebo počkat, až se nám narodí druhé miminko. Jsem přesvědčená, že bychom si druhého psa po porodu už nepořídili, nebo nejdřív tak za dva roky, protože by to prostě bylo jednodušší. Takže jsme se nakonec rozhodli pro první variantu wink.

 

Charakter

Perun je, asi jako každý správný maliňák, akční, živý a tak trochu střelený pes. Je hodně kontaktní a má rád lidi, ale se psy kontakt nevyhledává. Taky má velice citlivou povahu, až trochu bázlivou a situace a podměty které nezná jej dokážou úplně rozhodit. Co na jeho povaze musím vyzdvihnout je jeho oddanost a věrnost rodině. Hlavně s naším starším synem Vašíkem má skvělý a vyrovnaný vztah.

 

Pracovní povaha

Perun je hodně žravý, což je obrovská výhoda. K výcviku můžu klidně používat obyčejné granule a on udělá cokoliv. Největší odměnou je ale pro něj, když si může kousnout do pešku a přetahovat se. Takže jako motivaci používám kombinaci pamslků a hraček, včetně balónků.

 

© 2013 my-dogs.wbs.cz.